Italia, Franca dhe Turqia kandidate per Kampionatit Europian te Futbollit
Albeu.com
Italia, Franca dhe Turqia zyrtarizuan kandidaturën për organizimin e Kampionatit Europian të Futbollit për vitin 2016. Përfaqësues të federatave respektive dorëzuan dosjet përkatëse në selinë e Uefa-s, në Nion të Zvicrës.
E veçanta e kandidaturave është se Italia ka propozuar 12 stadiume për eventin, ndërsa Franca dhe Turqia nëntë. Vendi organizator do të shpallet më 28 maj.
Shtuar më 16/02/2010, ora 17:31
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori