Ja 10 lojtarët më të paguar në botë për momentin, ka surpriza (FOTO LAJM)

10. Thiago Silva – €12m – Paris Saint-Germain
Kina po bëhet një destinacion shumë tërheqës për lojtarë të ndryshe dhe arsyet janë milionat e eurove që përfitojnë.

I fundit që iu bashkua listës së njohur të futbollistëve në Kinë është sulmuesi i Kombëtares italiane, Graciano Pele. Zyrtarizimi i tij nga Southamton drejt Shandong Luneng u bë sot për 40 milionë euro, për dy vite e gjysmë.

Pak javë më parë në Kinë firmosi edhe Hulk për një përfitm vjetor prej 20 milionë eurosh, shumë e cila i afrohet Cristiano Ronaldos te Reali i Madridid.

Më lart keni edhe një listë me 10 lojtarët më të paguar në botë.
Shtuar më 12/07/2016, ora 11:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori