Ja skuadrat që kanë siguruar grupet e Championsit (FOTO LAJM)

Angli- Leicester City, Arsenal dhe Tottenham
Kampionatet në Europë janë mbyllur, duke mos llogaritur vetëm një ndeshje të mbetur në Premier League.

Verdiktet tashmë janë dhënë dhe 19 skuadra kanë siguruar tashmë pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve në fazën e grupeve, raporton Albeu.

Spanja, Gjermania dhe Anglia janë tri vendet që kanë nga 3 skuadra që sigurojnë direkt fazën e grupeve ndërkohë që Italia ka vetëm dy.

Kujtojmë që fituesit e kampionateve do të jenë në vazon e parë se bashku me fituesin që do të shpallet këtë sezon në finalen e Milanos. /albeu.com/
Shtuar më 16/05/2016, ora 09:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori