Ja 24 debutuesit e Evropianit që duhen ndjekur
Tashmë projektorët janë zhvendosur drejt impianteve sportive franceze, ku për herë të parë debuton edhe Shqipëria.

Në një artikull, faqja prestigjoze online e futbollit Goal.com ka bërë një renditje të 24 lojtarëve debutues për tu ndjekur në këtë europian.

artikull është përzgjedhur nga një futbollist për çdo skuadër. Për Shqipërinë, Goal.com ka përzgjedhur kapitenin Lorik Cana, që është vendosur mes Gareth Bale, Hamsik, Paul Pogba dhe Eden Hazard.

Cana nuk është shqiptari i vetëm në këtë listë, pasi për tu ndjekur me kujdes Goal.com këshillon edhe Granit Xhakën e Zvicrës. /albeu.com/

Shtuar më 10/06/2016, ora 13:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori