Ja 4 kapitenët e rinj të Barçës (FOTO LAJM)

Xavi Hernandez
Sipas asaj që shkruan "Mundo Deportivo", Xavi Hernandez, Andres Iniesta, Sergio Busquets dhe Lionel Messi do të jenë katër kapitenët e rinj të Barcelonës së Luis Enriques.

Xavi do të jetë kapiteni i parë i katalanasve pas tërheqjes së Carles Puyol, ndërsa zëvëndësuesi i tij, rol që më parë e ka patur Victor Valdes, do të jetë Andres Iniesta.

Kapiteni i tretë i Barçës është Sergio Busquets, ndërsa i katërti argjentinasi Lionel Messi.

Duhet thënë se të katër kapitenët e rinj të Barcelonës janë prodhim i akademisë blaugrana "La Masia". /albeu.com/Shtuar më 06/08/2014, ora 18:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori