Ja çfarë shkruajnë mediat kroate për pranimin e Kosovës në FIFA
Portali kroat “Index” ka dhënë lajmin e pranimit të Kosovës në FIFA gjatë Kongresit të 66-të në Meksikë.

Kroatët shprehen të entuziazmuar dhe thonë se mezi presin që të luajnë me Kosovën për eliminatorët për në Kupën e Botës në Rusi.

Kosova dhe Gjibraltari do të marrin pjesë në eliminatore dhe pritet që Kosova të jetë në një grup me Kroacinë, Turqinë, Islandën, Finlandën dhe Ukrainën”, shkruan media kroate. /ALbeu.com/
Shtuar më 13/05/2016, ora 22:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori