Ja çfarë thotë Marcelo pas fitores së Realit
Real Madridi ka marrë tri pikë shumë të vlefshme në xhiron e 32’të në La Liga, duke e mposhtur 3:2 në udhëtim Sporting Gijonin.

Në këtë ndeshje shkëlqeu mesfushori spanjoll, Isco, i cili realizoi dy gola, njërin dhe të tre pikëve në minutën e 90’të të ndeshjes.

Marcelo, i cili e nisi ndeshjen nga stoli dhe luajti disa minuta në pjesën e dytë, i ka thurur lavde ekipit për shpirtin e treguar në fushë, që luftuan deri në fund dhe gjetën golin e tre pikëve.

“Sot ne kemi lënë lëkurën në fushë. Lojtarët kanë dhënë gjithçka. Kjo është ajo që na bën një ekip të madh”, tha Marcelo. /Albeu.com/
Shtuar më 15/04/2017, ora 20:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori