Ja cilët janë 100 lojtarët më të vlefshëm në botë (FOTO LAJM)

CIES Football Observatory ka publikuar studimin e fundit, që përmban një renditje të 100 lojtarëve më të vlefshëm në 5 kampionatet kryesore të Europës.

Vendin e parë, siç pritej, e ka zënën ylli i Argjentinës dhe Barcelona-s, Lione Messi, vlera e të cilit është 211 milionë euro.
Më lart mund të zbuloni edhe listën e plotë.
Shtuar më 01/06/2016, ora 15:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori