Ja futbollistet me te mire te vitit sipas L'Equipe
Albeu.com
Gazeta sportive franceze "L’Equipe" i ka publikuar emrat e lojtarëve më të mirë për vitin 2008 në bazë të votave të gazetarëve sportivë dhe tifozëve.
Në bazë të përzgjedhjes së gazetarëve top-njëmbëdhjetë lojtarët më të mirë për vitin 2008 kanë qenë:

Portier: Iker Casillas

Mbrojtës: Dani Alves, Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Patrice Evra

Mesfushorë: Xavi, Stiven Gerrard, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo

Sulmues: Zlatan Ibrahimovic, Fernando Torres

Në bazë të votave të tifozëve, sipas “L’Equipe” pesë lojtarët më të mirë për këtë vit janë zgjedhur:

Franck Ribery (29.601 vota)
Stiven Gerrard (28.418 vota)
Cristiano Ronaldo (26.728 vota)
Lionel Messi (25.073 vota)
Philip Lahm (19,526)
Shtuar më 30/12/2008, ora 20:16
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori