Ja ku është operuar Vilanova (FOTO LAJM)

Pëlqej
Trajneri i Barcelonës, Tito Vilanovas iu nënshtrua sot në mëngjes një ndërhyrjeje kirurgjikale me qëllim parandalimin e tumorit që i ka prekur pjesën e veshit. Sipas mjekëve, operacioni përfundoi me sukses por duhet pritur edhe përfundimi i terapisë për të mësuar më shumë rreth fatit të teknikut blaugrana.

Ish ndihmësi i Pep Guardiolas vuan nga kjo sëmundje prej disa vitesh por pas operacionit të vitit 2009 u la të kuptohej se gjithçka kishte kaluar paq, por ditët e fundit sëmundja u rishfaq duke detyruar mjekët të ndërmarrin një ndërhyrje tjetër.

Në foton e mësipërme keni mundësinë të shihni vendin që është prekur nga sëmundja dhe vendi ku është operuar Tito Vilanova. /albeu.com/
Shtuar më 20/12/2012, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori