Ja ku kanë përfunduar talentet e United
Viteve të fundit shumë lojtarë të rinj janë larguar nga Manchester United, në momentin kur duhet të debutonin në skuadrën e parë. Sot ata janë protagonistë në forma të ndryshme të skuadra të ndryshme.

Një ndër emrat më të përfolur te Manchester United, është padyshim Paul Pogba, i cili është edhe ndër më të kërkuarit në tregun e transferimeve, dhe që vlen rreth 100 milionë euro.

"Daily Mail" ka përgatitur një listë të lojtarëve të rinj që janë larguar nga Manchester United, dhe që kanë gjetur mirë veten te skuadra të tjera.

Tom Heaton (Portier, Burnley)
Scott Wootton (mbrojtës, Leeds United)
Michael Keane (mbrojtës, Burnley)
Reece James (mbrojtës, Wigan)
Robbie Brady (Mbrojtës / Mesfushor, Norwich City)
Oliver Norwood (Mesfushor, Reading)
Danny Drinkwater (Mesfushor idfielder, Leicester)
Paul Pogba (Mesfushor, Juventus)
Wilfried Zaha (Mesfushor, Crystal Palace)
Joshua King (Sulmues, Bournemouth)
Angelo Henriquez (Sulmues, Dinamo Zagreb)
Shtuar më 16/01/2016, ora 10:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori