Ja kujt ja dedikon golin Kumbulla
Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla ishte protagonist absolut në fitoren e Romës me përmbysje 2-1 ndaj Young Boys në transfertë, e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Europës.

20 vjeçari arriti të realizonte golin e dytë për verdhekuqtë që rezultoi edhe vendimtari për italianër në këtë sfidë.

Pas triumfit, Kumbulla dhe një intervistë për “Sky Sport”, ku u shpreh: Nuk mund të kërkoja asgjë më shumë nga kjo mbrëmje, ishte një debutim i pabesueshëm, pasi falë golit tim ne fituam. Megjithatë, unë jam më i lumtur për fitoren e ekipit sesa për golin tim të parë në Evropë".

Pse hasët vështirësi në pjesën e parë?

Kundërshtari na bëri presing lart dhe na vuri në vështirësi në organizimin e lojës, por në pjesën e dytë ndryshuam dhe krijuam shumë më tepër. Besoj se e merituam plotësisht fitoren.


Po e menaxhoni mjaft mirë kalimin nga Verona te Roma…

Po dhe kjo falë trajnerit, stafit të tij e të gjithë skuadrës, që më kanë pritur mjaft mirë në dhomat e zhveshjes dhe më kanë bërë pjesë të lojës së ekipit. Pa ata nuk do të kishte qenë aq e lehtë të adaptohesha në këtë realitet të ri, golin ia dedikoj ekipit dhe stafit”.

Shtuar më 22/10/2020, ora 22:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori