Ja kur luan Shqipëria miqësoret dhe Kosova playoff ndaj Maqedonisë së Veriut
UEFA ka komunikuar se çdo ndeshje, përfshirë këtu edhe miqësoret, janë “ngrirë” për momentin deri në një datë të dytë dhe tjetër vendim apon përcaktim kalendari.

Gjendja e emergjencës si pasojë e Koronavirusit ka shtyrë Europianin 2020 në vitin 2021 por kompeticionet e tjera do të vazhdojë, deri tani, muajt në vazhdim.

Kështu, kalendari i ri për ndeshjet miqësore (Shqipëria duhet të luajë ndaj San Marinos dhe Sllovenisë) dhe playoff të Nations League për të shkuar në Europian (Kosova luan ndaj Maqedonisë së Veriut) do të luhen në fillim të qershorit.
Shtuar më 18/03/2020, ora 19:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori