Ja kush janë 10-lojtarët që vlejnë më shumë në kampionatin shqiptar


Skëndërbeu pasi disa vitesh dominim nuk është më klubi që ka vlerën më të madhe në futbollin shqiptar pasi e ka kaluar Kukësi.

Por, lojtarin më të vlefshëm e ka Laçi.

Ai është Sebastian Toro që vlen 600 mijë euro, po aq sa Ëilliam Cordeiro i Kukësit, por mbrojtësi i laçit ka humbur 200 euro vetëm për shkak të transferimit në kampionatin tonë.

Ekipi që ka më shumë lojtarë është Flamurtari me 3.

Kukësi, Laçi dhe Skëndërbeu kanë nga 2 lojtar ndërsa Partizani ka vetëm 1.

Shtuar më 14/09/2018, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori