Ja kush janë golashënuesit më të mirë të "Euro 2016"
"Goal" ka publikuar listën e golashënuesve më të mirë në "Euro 2016", kjo pas përfundimit të fazës së grupeve. Deri tani, Gareth Bale dhe Alvaro Morata janë golashënuesit më të mirë të Kampionatit Europian, pasi kanë realizuar 3 gola.

Në vendin e tretë pozicionohet Dimitri Payet i cili ka shënuar dy herë dhe ka dhënë një asist, ndërsa podiumi plotësohet me Cristiano Ronaldon i cili ka realizuar 2 gola dhe 1 asist.

Kjo është lista e golashënuesve të Kampionatit Europian:
GARETH BALE | Wales | Goals: 3 | Assists: 0
ALVARO MORATA | Spain | Goals: 3 | Assists: 0
DIMITRI PAYET | France | Goals: 2 | Assists: 1
CRISTIANO RONALDO | Portugal | Goals: 2 | Assists: 1
IVAN PERISIC | Croatia | Goals: 2 | Assists: 1 /albeu.com/

Shtuar më 23/06/2016, ora 11:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori