Ja pse Ronaldo nuk mund ta arrijë kurrë Messin (FOTO LAJM)

1. Lionel Messi: 275 gola
Me 5 golat e shënuar në fitoren e sotme 9-1 kundër Granadas Cristiano Ronaldo mori sërish kreun e golashënuesve në La Liga me 36 gola në 29 javë, por kur vjen puna te golashënuesit e historisë së futbollit spanjoll portugezi ka ende shumë punë për të bërë.

Siç mund ta shihni edhe në foto-galerinë e mësipërme që ju sjell Portali Albeu, Ronaldo numëron 213 gola në La Liga, duke i rënditur në vendin e tetë.

Por kur është kryegolashënuesi i La Ligas? Sigurishtë që Lionel Messi. Argjentinasi numëron 275 gola dhe i vetmi që mund ta sfidojë është pikërisht Ronaldo pasi të tjerët o e kanë lënë futbollin ose kanë vdekur.

Por 62 gola diferencë vështirë se mund të kalohen. Kjo mund të ndodhë vetëm nëse Messi largohet nga Spanja.../albeu.com/
Shtuar më 05/04/2015, ora 17:00
Ditjon Murati
e Dielë 5 Prill 2015, Ora 19:57
pershendetje redaksia para se te beni nje arrtikull per nje ceshtje te caktuar duhet te beni nje analize te lojes se secilit lojtar: me konkretisht te Lionel Messit dhe te Kristiano Ronaldos. i parri ka ka dalur nga akademia e futbollit te Barcelones dhe gjithe jeten ka luajtur dhe do te vazhdoj te luaj me gjithe gjasat deri ne fund te karieres, dhe e gjith skuadra ka punuar punon dhe do punoj gjithmon per te, dhe nuk ka nderuar asnje skuader futbolli. ndersa i dyti duke u bazuar ne parametrat fizik dhe teknik dhe duke hequr egoizmin qe e karakterizon ne fush, mbetet numeri nje ne futboll per arsye se: 1. esht me i fizikshmi ne futboll 2. skuadra nuk punon per te, 3. shenon ne cdo ndeshje duke perdorur fizikun e tij dhe kjo vertetohet ne shumicen e golave qe ka shenuar deri tani, 4. kudo qe te iki do te pershtatet me skuadren sepse esht udheheqesi i saj jo si i parri.
Ditjon Murati
e Dielë 5 Prill 2015, Ora 19:58
pershendetje redaksia para se te beni nje arrtikull per nje ceshtje te caktuar duhet te beni nje analize te lojes se secilit lojtar: me konkretisht te Lionel Messit dhe te Kristiano Ronaldos. i parri ka ka dalur nga akademia e futbollit te Barcelones dhe gjithe jeten ka luajtur dhe do te vazhdoj te luaj me gjithe gjasat deri ne fund te karieres, dhe e gjith skuadra ka punuar punon dhe do punoj gjithmon per te, dhe nuk ka nderuar asnje skuader futbolli. ndersa i dyti duke u bazuar ne parametrat fizik dhe teknik dhe duke hequr egoizmin qe e karakterizon ne fush, mbetet numeri nje ne futboll per arsye se: 1. esht me i fizikshmi ne futboll 2. skuadra nuk punon per te, 3. shenon ne cdo ndeshje duke perdorur fizikun e tij dhe kjo vertetohet ne shumicen e golave qe ka shenuar deri tani, 4. kudo qe te iki do te pershtatet me skuadren sepse esht udheheqesi i saj jo si i parri.
Altin BUJARI
e Dielë 5 Prill 2015, Ora 23:10
CR7 per 6 vjet i ka arrit kto shifra rekorde ndersa messi qe 10 vite luan me ekipin e pare te barcelones
asan mumini
e Hënë 6 Prill 2015, Ora 00:43
redaksi pse spergjigjeni ne analizen ditjon muratiti aje simpatizant i barcellones eke shtij bishtin nen kam
bla bla
e Hënë 6 Prill 2015, Ora 00:45
messi eshte mesi
kadri hazbiu
e Hënë 6 Prill 2015, Ora 13:22
O ti eksperti siper, me i llaf ti po thu qe Ronaldo i bon golat vet dhe per ate nuk punon ekipi. Ke pa naiher ndeshje n tv ? Apo i shikon n livescore ? Messi pervecse bon gola,lun m teper si mesfushor i avancum,ku n ket sezon dhe jo vetem ka dhe assiste sa gjysma e golave q bon,pervec pasave t tjera pecaktuse n loj. Ronaldon n shumicen e rasteve e nxjerrin me port bosh,bon nga 5 gola me Granadan dhe fap doli me i miri . Po ik mer burr shif futboll iher pastaj flit,po na rrjeshton fakte ti,cop drruni, injorant futbollistik
kadri hazbiu
e Hënë 6 Prill 2015, Ora 13:26
Kurse ky qe thot Messi i ka bo golat per 10 vjet kurse Ronaldo x 6. Ronaldo ka ardh n kulm t karrieres n Spanj,n t njejtin vit Messi filloi kulmin e karrieres,mos quj 4 vitet e para t Messit ti,se ka fillu me lujt q 16 vjec x Barcelonen,po n ate mosh lozte shum pak ndeshje .Pastaj ka dhe nji diferenc icik thelbsore.Messi ka KLAS , ai tjetri esht icik drru n aspektin e krijimtaris
asan mumini
e Hënë 6 Prill 2015, Ora 14:56
o krie redaktor kadri hazbiju edhe ti smirke vesht ne fudboll se ju te barcellones kshirni vec ata te mesit ronaldo kapru ka luijt netre ekipa te evropes neshkoje mesi ne ekip tjeter da kshirim cka de bjere se tan barcellona lun per mesin edhe mose mbani nje anshe nkof se jeni agjenci laijmesh se shum mir shihet se jni pro barca.
genti
e Hënë 6 Prill 2015, Ora 14:57
pse i ngateroni faktet. 1) Ronaldo ne karriere numuron 308 gola, 2) Mos po e harroni ate se c'ka bere me M.Utd.3)pse duhet patjeter me nxjerre keto pyetje ju te redaksise pa u konsultuar me faktet, kaq trap eshte ai qe meerret me sportin ?
genci
e Hënë 6 Prill 2015, Ora 23:06
ne sa ndeshje i ka shenu njeri e na se tejtri pse nuk i nxirrni keto ju njeri ka 10 vjet ne spanj kurse tjetri 5
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori