Ja sa vlen Kombëtarja e Spanjës (FOTO LAJM)

Iker Casillas - Real Madrid 15 milionë paund
Janë kampionët e Europës dhe Botës në fuqi, ndaj dhe vlera e tyre sigurisht që do të jetë e lartë. Po flasim për kombëtare të kalibrit Spanja që mbart në gjirin e saj futbollistë të klubeve me emër si Real Madrid dhe Barcelona dhe që kanë në tregun e merkatos një vlerë me të vërtetë të lartë.

Duke u bazuar në çmimin e secilit lojtar në tregun e merkatos dhe duke dizenjuar një formacion, rezulton se vlera e "La Roja" në total është plot 273,5 milionë sterlina. Dhe mos harrojmë që nuk kemi futur në ekip emra si David Silva, Roberto Soldado, Jesus Navas etj, të cilët do e rrisnin akoma më shumë vlerën e skuadrës së Vincente Del Bosque. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2013, ora 11:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori