Ja si kanë votuar Edy Reja, Mërgim Mavraj dhe Dritan Shakohoxha
Tashmë që janë zbuluar të gjitha votat e kapitenëve dhe trajnerëve të të gjitha përfaqësueseve, futbolldashësit shqiptarë janë kuriozë të mësojnë që cilat kanë qenë preferencat e kapitenit dhe trajnerit të Shqipërisë, por edhe të përfaqësuesit të medies sportive në vend.

Trajneri i kuqezinjve, Eduardo Reja, votën e futbollistit më të mirë në botë ia ka dhënë sulmuesit të Liverpoolit, Mohamed Salah, të dytin ka përzgjedhur Lionel Messin dhe për vendin e tretë holandezin Frenkie de Jong.

Si kapiten i Shqipërisë ka votuar Mërgim Mavraj, i cili ka preferuar të parin Cristiano Ronaldon, për vendin e dytë Sadio Mane dhe të tretin Mohamed Salah.

Përfaqësuesi i medies sportive në vendin tonë, drejtori i SuperSportit, Dritan Shakohoxha, vlerësimin më të lartë e ka për Virgil van Dijk, për vendin e dytë ka zgjedhur Lionel Messin dhe të tretin Cristiano Ronaldon.


Edoardo Reja: 1) Mohamed Salah, 2) Lionel Messi, 3) Frenkie de Jong

Mërgim Mavraj: 1) Cristiano Roaldo, Sadio Mane, 3) Mohamed Salah

Dritan Shakohoxha: 1) Virgil van Dijk, 2) Lionel Messi, 3) Cristiano Ronaldo

Shtuar më 24/09/2019, ora 10:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori