Ja strategjia e Ranierit ndaj Lille
Siç u parashikua nga disa media se Interi do të luaj me skemën 4-3-1-2 duket se nuk do dalë ashtu pasi Ranieri po dryshon taktikat thuaj se në çdo moment vetëm për të mposhtur Lillen.

Sipas Sportmediaset Ranieri do të luaj sot me skemen 4-3-1-2 , Julio Cesar në portë, Maicon, Lucio, Chivu dhe Nagatomo në mbrojtje. Në mesfushë do të jenë: Zanetti, Cambiasso dhe Obi , para tyre do jet Sneijder . Dhe në sulmë Zarate dhe Pazzini.

Duke filluar nga kjo skema duket se nuk do të jetë 4-3-1-2 siç u dallua dje në stërvitjen e fundit me Sneijder mbrapa Pazzinit dhe Thiago Motta në mesfushë me futbollistët tjerë. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2011, ora 17:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori