Ja të gjithë fituesit e "Golden Foot" ndër vite (FOTO LAJM)

2003 - Roberto Baggio (Italia, Brescia)
Portieri i Juventusit dhe i kombëtares italiane, Gianluigi Buffon ka fituar edicionin e vitit 2016 të trofeut “Golden Foot”, i cili u jepet futbollistëve mbi 28 vjeç, të cilët janë dalluar individualisht apo falë sukseseve të arritura me skuadrat.

Buffon ka kaluar emra shumë të njohur si Cristiano Ronaldo, Kavani, Lampard, Kasijas, Mesi, Kaka, David Silva, Runi dhe Pirlo.

Gardiani i Juventusit është i katërti italian që fiton këtë çmim, pas Roberto Baggio(2003), Alex Del Piero (2007) e Francesco Totti (2010). ‘Golden Foot” lindi në vitin 2003 dhe mund të fitohet vetëm njëherë në jetë. /albeu.com/


Shtuar më 12/10/2016, ora 11:53
hellooo
e Mërkurë 12 Tetor 2016, Ora 13:00
Po ja kan dhan ktina se ma epat ky edhe vjet ika ba
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori