Ja tre arsyet që larguan Mourinho-n (FOTO LAJM)

Dhjetor 2012 - Të ulësh në stol një prej ikonave të Real Madrid si Iker Casillas nuk mund të falet nga madrilenët. Mourinho guxoi ta bënte dhe në fund e pësoi. Jo vetëm që nuk fitoi asnjë trofe këtë sezon por as zemrat e tifozëve.
Marrëdhënia mes Jose Mourinhos dhe Real Madrid nuk ka qënë kurrë e lehtë. Tekniku portugez në tre vjen me madrilenët fitoi vetëm tre trofe pa mundur të sjellë në skuadër Champimons-in e dhjetë, premtimi i presidentit Florentino Perez dhe dëshira e tifozëve madrilenë.

Por pëveç kësaj dhe polemikave të shumta të "Special One" me këdo që i dilte kundër, tre duket se janë arsyet që sollën largimin e tij nga "Santiago Bernabeu" dhe gjithçka ka ndodhur 6 muajt e fundit. /albeu.com/
Shtuar më 21/05/2013, ora 13:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori