James në debutimin me Bayernin, një ndeshje, një trofe, 2 gole të krijuara, lojtari i ndeshjes
James mund të jetë lojtar i Bayern Munichut prej disa ditësh, por buzëqeshja e James Rodriguez tashmë është kthyer. Kolumbiani u kthye në një shfaqje mbresëlënëse gjatë debutimit të tij për ekipin e tij të ri.

"Unë jam shumë i kënaqur", tha kolumbiani, i cili ka shkuar në Gjermani për një huazim dyvjeçar nga Real Madrid. "Kam një ndjenjë të mirë. Pavarësisht se jam këtu prej disa ditësh". tha kolumbiani.

Duke luajtur në pozicionin e tij të preferuar, prapa sulmit, do të ketë ndihmuar të inkurajojë 26-vjeçarin, ndërsa ribashkimi me Carlo Ancelottin është një tjetër gjë pozitive për të. Ishte trajneri italian i cili mori më të mirën nga JamesReal Madrid. Me lojtarin që shënon 15 gola dhe krijoi 18 gola asis në 46 ndeshjet e një sezoni që ata punuan së bashku në Estadio Santiago Bernabeu, përcjell Albeu.com.

"Një titull për James ", shkruan Bild të shtunën në mbrëmje, duke treguar faktin se ai e udhëhoqi Bayernin për sukses në finalen e Kupës së Telekomit. Ky është vetëm një fillim inkurajues.
Shtuar më 16/07/2017, ora 09:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori