Jashtë forme dhe pa pikë dëshire, Milan ndëshkon Kessie
Do të jetë i gatshëm për ekipin kombëtar të Bregut të Fildishtë, por nuk është për Milanin.

Forma jo e mirë është shpjegimi zyrtar për përjashtimin e Franck Kessie nga grupi që la Milanellon me autobusin që u nis për në Torino. “Always Milan”, është shkruar në krah, dhe ka gjithmonë diçka të komplikuar për kuqezinjtë në këtë sezon të nisur keq.

Vendimi për të mos e thirrur kundër Juventusit, në një ndeshje ku forca dhe muskujt gjithashtu do të duhen me shumicë, u mor me marrëveshje të ndërsjellë, në kuptimin që Pioli e pa lojtarin pa dëshirë dhe jo të motivuar. Është stërvitur keq gjatë javës, tekniku kërkoi shpjegime, Kessie pranoi se nuk ndjehej i gatshëm.

Me marrëveshje të ndërsjellë, u vendos që të takohen përsëri pas pushimit të kampionatit. Kjo nuk do të thotë se nuk ka asnjë problem: Kessie me siguri e ka kuptuar që ka rënë në hierarki dhe ka humbur shpirtin e duhur.
Shtuar më 10/11/2019, ora 16:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori