Javët e ardhshme do të jenë vendimtare rreth të ardhmes të De Light
Javët e ardhshme do të jenë vendimtare reth së ardhmes së Matthijs De Ligt. Kapiteni i Ajax është një nga ma më të kërkuarit në merkato.

Mundo Deportivo shkruan se talenti 19 vjeçar ëndërron një të ardhme në Camp Nou, për të luajtur së bashku me Lionel Messin dhe bashkëkombësi e tij Frenkie de Jong, ky i fundit do ti bashkohet Barcelonës sezonin e ardhshëm.

Barcelona është favorite kryesor për të nënshkruar me De Light, por ka edhe ekipe të tjerë që kanë shfaqur interes Juventus, Psg, Bayern, Atletico dhe Real Madrid. /albeu.com/Shtuar më 21/03/2019, ora 11:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori