Jordi Alba: Nuk e njoh Messin kur luaj me Kombëtaren
Pëlqej
Jordi Alba njihet për lojën e tij të mirë që bën te Barcelona, dhe për miqësin e tij që ka me shokët e skuadrës ku spikat edhe Lionel Messi.

I ftuar në një shoë telëviziv, Jordi Alba ka rrëfyer mbi karrierën e tij tek Barcelona gjithashtu edhe për Kombëtaren e Spanjës.

Ku u pyet se si do ja bënte nëse do i binte të përballej me Lionel Messin në Botëror, Alba është përgjigjur kështu:

“Unë do të preferoja dikush tjetër ta ndalte atë. Messi është më i miri në botë, por nëse unë duhet ta ndal atë, të gjithë e dinë që nuk kam miq në fushë" ka deklaruar Jordi Alba. /albeu.com/
Shtuar më 23/05/2018, ora 10:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori