Jose Mourinho, më i dashuri i Barcelonës
Statistikat e “Google” nuk mashtrojnë. Ndonëse në vitin 2011 Barcelona fitoi kampionatin dhe Champions League, fiksimi më i madh i banorëve të qytetit ishte Jose Mourinho

Sipas rezultateve të publikuara nga gjigantët e internetit, Barcelona është qyteti ku më shumë u kërkuar me fjalën kyç Mourinho, ndjekur nga Oporto dhe Lisbona.

Përsa i përket gjuhëve, emri i trajnerit madrilen ishte më i kërkuar në dialektin katalan, ndjekur nga spanjishtja, polonishtja dhe gjuha indiane.

Në total, në Barcelonë u kërkua 86 milion herë fjala Mourinho në “Google” gjatë vitit 2011, shumë më tepër se emri i trajnerit të skuadrës vendase, Guardiola, i kërkuar 51 milion herë.

Gjatë të gjithë vitit, vetëm në një prej 365 ditëve të tij Guardiola ishtre më i kërkuar se portugezi, në 28 maj, kur deklaroi se nuk kishte pasur një ofertë nga Manchester United dhe se nuk kishte ndërmend të shndërrohej në pasardhësin e Alex Ferguson. /albeu.com/
Shtuar më 03/02/2012, ora 14:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori