Jose Murinho e dëshiron Lukakun edhe nëse vjen Morata
Joses Murinho ishte trajneri që solli Lukakun tek Chelsea në kohën kur belgu ishte vetëm 17-vjeç. Portuezi e ndoqi talnetin duke e aktivizuar tek ekipi i parë dhe më pas duke i sugjeruar të huazohej deri kur të rritej profesionalisht që të bashkoheshin më pas.

Koha mesa duket ka ardhur për tu përmbushur premtimi i Jose Murinhos i cili duke parë ngritjen e lartë profesionale që Lukaku ka treguar me Evertonin po mendon ta marrë atë tëk Manchester United, përcjell Albeu.com.

Murinho ka thënë stafit të tij se ai duhet të jetë në Old Traford sezonin e arshëm pa asnjë kush, qoftë edhe nëse vjen Morata. /albeu.com/

Shtuar më 02/07/2017, ora 10:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori