Joshua pranon sfidën e rradhës me këtë kundërshtar
Anthony Joshua tha se ai është gati të luftojë Oleksandr Usyk pasi Eddie Hearn la të kuptohet se kampioni i peshave të rënda nuk do të pushojë asnjë nga titujt e tij në botë.

Fitorja ndaj Andy Ruiz bëri që Joshua të rimarrë titujt WBO, IBF dhe WBA (Super) , por dy mandatet janë caktuar të sfidohen.

WBO këmbënguli pas duelit të shtunën në mbrëmje se Joshua duhet të përballet me Usyk para 4 qershorit, ndërsa IBF gjithashtu janë caktuar të urdhërojnë AJ të marrë përsipër kundërshtarin e tyre të detyrueshëm, Kubrat Pulev.

Joshua iu përgjigj deklaratës së WBO në konferencën e tij për shtyp pas luftës, duke thënë: "Në 180 ditë? Patjetër. Usyk? Nuk ka problem".

Pritej që Joshua do të detyrohet të pushojë një nga titujt e tij në botë, por shefi i Eddie Hearn mendon se mund të arrihet një marrëveshje me organet drejtuese.

Joshua do të marrë pak kohë para se të luftojë përsëri në verë dhe Hearn refuzoi të përjashtojë mundësinë që pesha e rëndë britanike mund të përmbushte të dy mandatet në vitin 2020./
Shtuar më 08/12/2019, ora 10:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori