Ju kujtohet portieri që hante byrek gjatë ndeshjes? Ja ku punon tani ...(FOTO)

Ndeshja e disa javëve më parë mes Sutton United dhe skuadër e kategorisë së pestë angleze, që u ndesh me Arsenalin në FA Cup e përfol në rrjetet sociale.

Jo vetëm për shkak se kjo skuadër kishte bërë një arritje historike, pasi priste një ekip si Arsenali, por portieri i dytë i tyre Wayne Shaw u bë edhe më i famshëm kur u kap nga kamerat duke ngrënë byrekstol, ndërkohë që shokët e tij po përballeshin m yjet e "topçinjve".

Kjo gjë i kushtoi vendin në skuadër, pasi ngrënia në stol ishte kuotuar nga një kompani bastesh, por tani Wayne Shaw ka nisur të shesë panine, byrekë dhe ëmbëlsira në një biznes të vogël familjar.
Shtuar më 12/03/2017, ora 10:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori