Juve: 36 vjeçët e Del Pieros
Ashtu siç shpesh thuhet, 36 vjeç dhe mos ti ndjesh fare. Alex Del Piero I mbush sot dhe e gjithë bota e sportit I bën homazh një kampioni unik. Unik si numrat e tij. 650 prezenca me Juventusin dhe 279 gola. Ai nga faqja elektronike e tij I falenderon të gjithë për urimet. Objektivi I rradhës është ai I nesërmi kundër Brescias në transfertë. “Jemi të gjithë të përqëndruar tek kjo sfidë”, thotë Del Piero. “Ja sekreti im, shton ai, nuk shikoj mirë përveçse me zemër sepse gjërat thelbësore nuk mund të shihen me sy”, përfundon ai.(albeu.com)
Shtuar më 09/11/2010, ora 10:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori