Juve-Atletico rekord, 5,5 milion euro fitime nga biletat


Sfida mes Juventusit dhe Atletico Madrid po pritet me padurim jo vetëm nga tifozët e Juventusit por nga e gjithë bota, shkruan Albeu.com

"Alliaz Stadium" ka një kapacitet prej 41 mijë vendesh por për këtë ndeshje janë shitur më tepër bileta.

Fitimet më të mëdha në këtë stadium Juventusi i arriti në ndeshjen përballë Manchester United ku arkëtojë rreth 5 milion euro.
Por sonte ky rekord thyhet pasi për ndeshjen e sotmë janë arkëtuar plot 5.5 milion euro.

Këtë shifër rekord e ka bërë të ditur faqa zyrtare e Juventusit në Tëitter. /albeu.com/

Shtuar më 12/03/2019, ora 19:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori