Juve dhe Roma kërkojnë Alcantaran (VIDEO)
I quajtur në Spanjë si pasardhësi i Xavi Hernandez, 21-vjeçari braziliano-spanjoll i Barcelonës, Thiago Alcantara nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Pep Guardiolës.

Sipas asaj që raporton "fichajes.net", Juventus dhe Roma janë duke u interesuar për djalin e yllit brazilian Mazinho por vështirë se katalanasit të heqin dorë lehtë nga talenti i tyre.

E vetmja mundësi për ta larguar Alcantaran nga Camp Nou është opsioni i huazimit për një afat të caktuar kohor. /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2012, ora 16:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori