Juve feston kampionatin e 2006 që më pas "Calciopoli" ia hoqi (VIDEO)
Juventus kujton në rrjetet sociale më 14 maj si sot 14 vjet më parë, kampionatin numër 29 në historinë e klubit në fushën neutrale të Barit kundër Reggina të fituar 2-0 me golat e Trezeguet-Del Piero, shkruan Albeu.com.

Por ai tituli i 2006 iu dha Interit për shkak të skandalit të Calcipolit nga drejtësia sportive me Juventusin që ra në Serinë B.

Juventusit gjithashtu iu hoq dhe titulli i 2005 që më pas nuk iu dha asnjë skuadre.

Ndërkohë klubi barhezi dhe tifozët njohin 37 tituj, ndërsa zyrtarisht Federata Italiane i njeh 35. /albeu.com/


href="kerko.php?fraza=twitter">twitter-tweet">

Lo Scudetto numero 2️⃣9️⃣ arrivava href="href="kerko.php?fraza=https">https://href="kerko.php?fraza=twitter">twitter.com/hashtag/OnThisDay?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#OnThisDay, nel 2006 🇮🇹 href="href="kerko.php?fraza=https">https://t.co/4GEZi2ven3">pic.href="kerko.php?fraza=twitter">twitter.com/4GEZi2ven3

— JuventusFC (@href="kerko.php?fraza=juventusfc">juventusfc) href="href="kerko.php?fraza=https">https://href="kerko.php?fraza=twitter">twitter.com/href="kerko.php?fraza=juventusfc">juventusfc/status/1260842283785687042?ref_src=twsrc%5Etfw">May 14, 2020
Shtuar më 14/05/2020, ora 23:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori