Juve humbet në shtëpi, fiton Milan (VIDEO)
Më në fund Juventus shijon humbjen e parë në Serie A për vitin 2013. Është Sampdoria ekipi që mposht bardhezinjtë në "Juventus Stadium" në ndeshjen e javës së 19 dhe të aprën për vitin 2013.

Edhe pse me 10 lojtarë dhe në disavantazh të një goli miqtë arritën të shënon dy herë duke marrë tre pikë me shumë vlera.

Nga ana tjetër Milan ka marrë 3 pikë në San Siro falë fitores 2-1 përballë Sienas. Një gol i Bojan dhe Pazzinit në pjesën e dytë e pojnë Milanin në kuotën e 40 pikëve.

Suprizën ka bërë edhe Pescara që ka fituar 0-2 përballë Fiorentinës.

Ja rezultatet:

Udinese 3 - 0 Inter Milan
AC Milan 2 - 1 Siena
Chievo 1 - 0 Atalanta
Fiorentina 0 - 2 Pescara
Genoa 2 - 0 Bologna
Juventus 1 - 2 Sampdoria
Parma 2 - 1 Palermo
Shtuar më 06/01/2013, ora 16:58
sabri dusha koplik
e Hënë 7 Janar 2013, Ora 10:19
juventusi interi luajten dje komedin e radhes une ndoqa interin per mua ishte nje komedi shume banale mjer ne sport dashsit po tallen me ndienjat tona
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori