Juve-Lyon, UEFA studion opsionet në Italinë jugore për shkak të koronavirusit
Për shkak të koronavirus, UEFA mund të vendosë që ndeshja Juve-Lyon të luhet me dyermbyllura ose në jug të Italisë.

Ceferin: Jo me dyermbyllura

Për momentin, UEFA nuk ka ndërmend ta zhvillojë këtë ndeshje të Ligës së Kampioneve me dyermbyllura dhe për këtë arsye Juventus-Lyon dhe Psg-Borussia Dortmund do të zhvillohen normalisht në datën 17 dhe 11 mars.

Presidenti i UEFA-s, Alexandr Ceferin tha: "Ne jemi të vetëdijshëm për situatën, dhe jemi vazhdimisht të informuar". U krijua një grup pune në UEFA për të vendosur përfundimisht. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2020, ora 17:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori