Juve marrëveshje për largimin e Allegrit, ja kush e zëvendëson

Mediat sportive në Itali njoftojnë se Massimiliano Allegri do të largohet nga Juventusi në fund të sezoni. Madje ata shkojnë edhe më tej, duke theksuar se ka dhe një marrëveshje me drejtuesit bardhezi, raporton Albeu.

Këta të fundit kanë nisur punën për të gjetur trajnerin e ri për sezonin e ardhshëm teksa emri më i përfolur është ai i Paulo Sousa. Ish-futbollisti i Juventusit 1994-96 shihet si zgjedhja ideale pas një aventure të suksesshme te Fiorentina, ku po bën mjaft mirë./albeu.com/

Shtuar më 04/02/2017, ora 12:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori