Juve përballë Monacos, ja 11 francezët që kanë lënë gjurmë te "Zonja" (FOTO LAJM)

Landry Bonnefoi

Juventusi njihet si një ekip që gjithmonë e ndërton boshtin e skuadrës me futbollistë italian. Gjithsesi në të kaluarën, por dhe në vitet e fundit, edhe francezët kanë qenë pjesë e rëndësishme e projekteve të "Zonjës së Vjetër".

Platini dhe Zidane janë dy prej futbollistëve që kanë dhënë shumë për bardhezinjtë në vitet që janë aktivizuar, i pari madje ka fituar dhe 3 Topa të Artë.

Gazeta e njohur franceze "L'equipe" sjell një formacion me lojtarë që kanë luajtur me fanellën bardhezi. /albeu.com/
Shtuar më 03/05/2017, ora 10:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori