Juve tre ndeshje larg rekordit historik
Skuadra e Juventusit po zhvillon një sezon të madh pasi numëron 10 fitore radhazi në kampionat dhe janë vetëm tre ndeshje larg rekordit hisstorik që mbahet nga Milani i vitit 1992 me 13 fitore radhazi. Skuadra e Juventusit ndeshjen e ardhshme e luan ndaj Xhenoas për të vijuar më pas me Empolin dhe Cagliarin.

Tre skuadra që të paktën në letër cilësohen sit ë lehta dhe nuk pritet t’i hapin shumë punë bardhezinjve. Italianët jani i vetmi ekip në europë që kanë arritur të gjitha fitore në çdo takim që kanë luajtur në këtë sezon. /albeu.com/
Shtuar më 14/10/2018, ora 17:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori