Juventus afër titullit kampion, fiton në shtëpi ndaj Bolognas (VIDEO)

Juventusi ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj Bolognas në "Allianz Arena" me rezultatin e përgjithshëm 3-1, ndeshje e vlefshme për javën e 36 të Serie A.

Miqtë shokon vendasit me golin e Simone Verdit të shënuar në minutën e 30'-të të pjesës së parë.

Por Juventusi futet në pjesën e dytë me një fryme tjetër, ku De Maio i Bolognës shënoi në portën e tij, e më pas Sami Khedira pas më shumë se një lojë orë dhe Paulo Dybala vetëm pesë minuta më pas bën që Juventus ta kalojë në epërsi prej 3-1.

Me dy ndeshje të mbetura për Juventusin deri në përmbyllje të kampionatit italian dhe një epërsi prej shtatë pikëve ndaj Napolit, i cili do t’i ketë tri ndeshje deri në fund, “Zonja e Vjetër” është shumë pranë triumfit të shtatë më radhë në Serie A, ndërsa Bologna në vendin e 12 me 39 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 05/05/2018, ora 22:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori