Juventus – Bologna, formacionet zyrtare

Juventus do të ketë përballë Bolognan në kuadër të javes së 19-të të Serie A.

Pas humbjes së Milanit nga Atalanta dhe barazimit të Interit me Udinesen, Juventusi kërkon të shfrytëzojë këtë mundësi që të afrohet kreut të tabelës.

Lajm i mirë për "Bianconerët" është rikthimi i mbrojtësit Matthijs de Ligt, i cili është i gatshëm për këtë ndeshje pas shërimit nga COVID-19.

Alex Sandro dhe Paolo Dybala nuk do të jenë të gatshëm për ndeshje, ndërsa tek Bologna mungon Gary Medel.


Juventus: Szczesny, Chiellini, Bonucci, Danilo, Cuadrado, Bentancur, Arthur, Bernardeschi, McKennie, Ronaldo, Kulusevski.

Bologna:Skorupski, De Silvestri, Danilo, Tomiyasu, Dijks, Schouten, Svanberg, Soriano, Orsolini, Barrow, Vignato.Shtuar më 24/01/2021, ora 11:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori