Juventus do Pochetinon, por agjentinasi kërkon pagë të lartë
Juventus kërkon një trajner të aftë për ti udhëhequr drejt triumfit në Europë.

Së fundmi bardhezinjtë kanë piketuar Mauricio Pochettinon i cili këtë sezon po shkëlen duke dërguan Tottenhamin në finalen e Madridit.

"Sport Mediaset", ben të ditur se Juventusi ka nisur tratativat me argjentinasin, por problem mbetet vetëm paga.

Ai fiton 18 milion euro në vit te Tottenhami, ndërsa pritet të kërkojë reth 20 milion euro që për momentin Juventus nuk mund tia plotësojë.

Megjithatë, Poçetino është i fundit në listë, pasi ajo kryesohet nga Guardiola, Deshamp, Simone Inzagi dhe Gasperini.

Brenda të gjitha gjasave, në fund të sezonit Juventusi do të ketë një trajner të ri. /albeu.com/Shtuar më 11/05/2019, ora 13:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori