Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
Juventus gati për të ndjekur hapat e Romës, këto janë formacionet e mundshme me Realin
Reali ishte më i qetë para se Roma të përmbyste Barcelonën. Tani mbretërit po frikësohen semos të njëjtën gjë do ta tentojë dhe Juventus, e cila shpreson se do të jetë një "Romë e dytë" por këtë herë jasht fushës së tyre.

Reali mungesën më të madhe do ta ketë Ramosin që do ti lirojë vend Casemiros në qendër të mbrojtjes, ndërsa Mateo Kovacic do ta nis si mesfushor.

Juventusi gjithashtu do të ketë mungesë të madhe ku bie në sy pezullimi i Paolo Dybalan dhe Rodrigo Bentacurin që janë të suspenduar dhe Federico Bernardeschin e Andrea Barzaglin që vuajnë nga dëmtimet.

Këta janë formacionet e mundshme:

Real Madrid: Navas; Carvajal, Casemiro, Varane, Marcelo; Kovačić, Modrić, Kroos; Isco, Ronaldo, Benzema

Juventus: Buffon; De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanić, Matuidi; Cuadrado, Higuaín, Douglas Costa. /albeu.com/
Shtuar më 11/04/2018, ora 14:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori