Juventus gati të tregojë se pavarësisht parasezonit, nuk është i demoralizuar nga Cardiffi
Pëlqej
Sonte në mbrëmje, në Olimpico të Romës do të zhvillohet super Kupa e Italisë. Është një mbrëmje e veçantë, ekskluzive, që nuk duhet humbur. Juventusi shpreson se do të jenë favorit për të sjellë në shtëpi Superkupën e tetë në historinë e klubit dhe trofeun e tetë të menaxhuar nga tekniku Allegri.

Trajneri, 50-vjeçar thotë se ekipi është "ringjallur" pas natës së hidhur në Cardif pavarësisht katër testeve të verës që mbollën dyshime në lidhje me forcën e ekipit. Maks dëshiron të marrë një fitore sonte për të filtuar një tjetër Superkupë, përcjell Albeu.com.

Superkupa do të jetë një mënyrë për të filluar në këmbë të mbarë një sezon në të cilin ka shumë ndryshime, kështu që do të jetë e mbarë dhe do të ishte mirë të të rinjtë të vinin duart e tyre mbi një trofe. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2017, ora 15:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori