Juventus interesohet për Adnan Januzaj
Adnan Januzaj
Drejtuesit e skuadrës së Juventusit i kanë vënë syrin talentit kosovar të Manchester United, Adnan Januzaj. Sipas ‘Tuttosport’ juventinët po tentojnë të marrin një tjetër talent nga “Red Devils”.Por, ndryshe nga francezi të cilit i përfundonte kontrata, të riut 18-vjeçar me pasaportë belge i mbeten edhe dy vite kontratë me gjigandët anglezë dhe për këtë arsye duhet të nisin negociatat me drejtuesit e United për çmimin.

Adnan Januzaj bëri debutimin e tij me skuadrën e parë të Manchester United në një ndeshje zyrtare më 11 gusht të këtij viti, kur zëvendësoi Robin Van Persie në finalen e Community Shield ndaj Wigan.
Shtuar më 09/09/2013, ora 14:32
Ndeshja e fundit
18/05/2014, ora 15:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e Juventus FC në Albeu
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori