Juventus ka gati kontratën 5-vjeçare për Emre Can
Juventus ka rënë dakord për ti ofruar një kontratë pesë vjeçare futbollistit Emre Can, i cili do të kalojë në Torino pas finales se Champions Leagues ndaj Real Madridit.

Can do të kompletojë transferin nga LiverpoolJuventus pasi i skadon kontrata në "Anfield Road" këtë verë.

Gjermani i është ofruar konratë e re edhe nga Liverpool por ata kanë refuzuar që të përfshinë klauzolë lirimi në kontratën e tij personale.

Siç raporton "The Guardian", largim i Can është duke u bërë realitet dhe se ai do të largohet në fund të qershorit si lojtar i lirë nga Liverpool.

Zonja e Vjetër pritet ta paguaj 5 milionë euro në sezon 24-vjeçarin. /albeu.com/
Shtuar më 21/05/2018, ora 20:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori