Juventus mbledh forcat, ja kë transferon
Pëlqej
Juventus ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Boca Juniors, për transferimin e mesfushorit 19 vjeçar, Rodrigo Bentancur.

Bentancur ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Juventusin, dhe do t’i bashkohet skuadrës kampione të Serie A, nga 1 korriku.

Rodrigo Bentancur është uruguaian dhe Juventusit i ka kushtuar 9,5 milionë euro. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2017, ora 20:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori