Juventus – Roma, formacionet zyrtare
Juventus dhe Roma do të ndeshen në kuadër të xhiros së 21-të të Serie A.

Të dyja skuadrat kanë formë relativisht të mirë dhe janë në garë për titullin kampion, kjo ndeshje mund të ndryshojë rrjedhën për Scudetto.

Roma qëndron në vendin e tretë me 40 pikë total, ndërsa Juventus mban pozitën e katërt me 39 pikë por që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

"Giallorossët" në pesë neshjet e fundit kanë tre fitore, një humbje dhe një barazim.

Juentus në anën tjetër ka regjistruar katër fitore dhe një humbje.

Për Romën, El Shaarawy, Pellegrini dhe Zaniolo do mungojnë. Për Juventus, Dybala dhe Bentancur nuk do jenë të gatshëm.

AS Roma: Pau Lopez; Mancini, Ibanez, Kumbulla; Karsdorp, Villar, Veretout, Spinazzola; Cristante, Mkhitaryan; Borja Mayoral.

Juentus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; McKennie, Arthur, Rabiot, Chiesa; Morata, Ronaldo.Shtuar më 06/02/2021, ora 17:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori