Juventus shënjestron sulmuesin e gjeneratës së re
pulisic
Skuadra e Juventusit është gjithmonë active në merakato. Bardhezinjtë vazhdimisht piketojnë futbollistët më në formë dhe protagonist me ekipet e tyre. I fundit që ka përfunduar në radarët e kampionëve të Italisë është sulmuesi i Borussia Dortmund, Kristian Pulisiç.

20 vjeçari me origjinë kroate konsiderohet nga bardhezinjtë si një garanci për vitet e arsdhshme. Lojtari ka kontratë deri në vitin 2020 me verdhezinjtë. Në këto tratativa drejtuesit bardh e zi mund të blejnë kartonin e Pulisiç dhe më pas ta lënë atë në huazim te Dortmund për tu rritur si lojtar.

Një gjë është e sigurtë, që drejtujesit e Dortmund nuk do ta lënë të largohet kollaj një prej yjeve të skuadrës. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2018, ora 15:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori