Juventus takon agjentin e yllit të Benficës
Joao Felix talenti porugez i cili luan me Benficën ka rënë në sy të Juventusit.


19 vjeçari këtë sezon ka shënuar 8 gola në 15 ndeshje teksa ka asistuar dhe 6 herë.


SipasSky Sport Italia, Juventusi u takua me Benficën dhe agjentin Jorge Mendes gjatë të mërkurës.

Në takim thuhet se u diskutua për një transferim gjatë verës të talentin
Joao Felix në Allianz Stadium.

Bianconerët nuk janë të vetmit që e duan lojtarin, sepse i njëjti burim sugjeron se Manchester Uniteddhe Manchester City kanë zhvilluar gjithashtu bisedime me klubin portugez. /albeu.com/


Shtuar më 28/02/2019, ora 10:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori