Juventusi arrin marrëveshjen me mbrojtësin gjerman
Juventusi ka arritur marrëveshjen me Bayern Munich-un për huazimin e mbrojtësit, Jerome Boateng.

Gjiganti italian, do të presw deri në orët e fundit të afatit kalimtar për ta kompletuar transferimin.

Kampionët e Italisë janë duke kërkuar një qendërmbrojtës pasi ka një lëndim serioz dhe me shumë mundësi do ta humbasw tërë sezonin.

Trajneri i "Zonjës së vjetër", Maurizio Sarri, ka thënë se është i lumtur me skuadrën, mirëpo klubi është duke u munduar të transferojë lojtarin sa me shpejt që është e mundur.
Shtuar më 02/09/2019, ora 16:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori